Orbán rendkívül aktív személyiség – állítja a kormányfő aláírásait áttekintve a grafológus. A hivatali ideje alatt eltelt egy évben azonban erejét igénybe vették a tervei elé gördülő akadályok.
Orbán Viktor elmúlt huszonegy évben adott négy aláírását mutattuk meg grafológusnak, aki a szakma szabályai szerint részletes elemzést nem adhatott, csak hozzávetőlegesen, nagy körvonalakban, általánosságban szólhatott a szignókról.
*A cikk tördelése láthatóan "elcsúszott", nem a megfelelő részek vannak kiemelve, de a szöveg azért érthető.
Orbán Viktor aláírásánál nem foglalkozik a grafológus azzal, hogy a "V" mind két szára felülről visszakanyarodó. Nem tartja ezt fontosnak, vagy miért nem elemzi? Ez kezdettől így van. Ez nem azt jelentheti, hogy kevésbé meggyőzhető mások által?
VálaszTörlésAz un. egocentrikus, tehát a törzsvonal felé visszakanyaruló jegyek az írásban az önzés jelei.
TörlésTaláló észrevétel. : )
VálaszTörlésNem tudni, erre miért nem tért ki, mi csak belinkeltük ide, mint érdekességet.
Én viszont most találtam meg a Házelnök úr aláírását és ezt viszont már piszokul érdekesnek találom, úgyis mint hozzá (egyáltalán) nemértő. :)
VálaszTörlésHa egyáltalán lehet messzire menő következtetéseket levonni egy aláírásból.
De ahogy ezt megláttam, valamiért rögtön úgy éreztem, hogy ebből lehet. De miért? És tényleg? :D
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/1466158_10151719522342312_1554490287_n.jpg
Nem, csupán az aláírásokból nem lehet messzemenő következtetéseket levonni! De kuriózumként érdekesek.
VálaszTörlésLehetni lehet, csak nem szabad. Az aláírást ugyanis mindig a meglévő írásképpel együtt érdemes elemezni, így lehet levonni olyan következtetéseket, mennyire áll ellentétben az író saját magáról alkotott képe, a valósággal. Annyit meg lehet említeni, hogy az aláírásnak külön szakirodalma van a grafológiában, van olyan szerző, aki csak erről írt könyvet. Nagyon röviden: a vezetéknevet mint a "hivatalos" én, a külvilággal kapcsolatot tartó személy, míg a keresztnevet a "magánéleti" én, családhoz, barátokhoz, közelebbi ismerősökhöz való viszonyulásaként lehet vizsgálni. A két név közötti íráskép különbözősége, vagy éppen hasonlósága, az analógiatan szerint értelmezhető. Egybeírás esetén nem válik el a hivatalos én, a magánéleti éntől, kvázi folyton dolgozik, vagyis mindene a munka. Nagy hasonlóság esetén a személy nem mutat más arcot a világ felé, mint pl. otthon, ennek ellenkezője természetesen úgy jelentkezik az aláírásban, hogy a vezeték és személynév eltérő stílusban íródik.
Törlés